Aydın'da Son Haber

MUHTARIN OTOMOBİLİ KARAYOLUNDA ALEV ALEV YANDI

Kuyucak’ın Pamukören Mahallesi Muhtarı Mehmet Kıvrakdal, Aydın Denizli karayolunda otomobili ile Kuyucak’a seyir halinde iken bilinmeyen bir nedenle alev alev yandı. Yanan araçtan kendisini dışarı atarak canını zor kurtaran muhtarın yardımına yoldan geçen vatandaşlar yetişse de itfaiye olay yerine gelene kadar araç yanmakta kurutulamadı.

MUHTARIN OTOMOBİLİ KARAYOLUNDA ALEV ALEV YANDI
538 views
24 Aralık 2018 - 12:55

Pamukören Mahallesi Muhtarı Mehmet Kıvrakdal, Pamukören’den Kuyucak’a gitmek için yola çıktı. Benzinli Tipo marka 09 P 1920 plakalı otomobili ile Denizli Aydın karayolunda seyir halinde iken bilinmeyen bir nedenle aniden alev alan otomobili alevler sardı. Otomobilin yandığını gören muhtar Kıvrakdal, aracını sağa çekip inerek yangını söndürmeye çalıştı.

Yanan araçtan kendisini dışarıya atarak canını zor kurtaran muhtarın imdadına yoldan geçen seyir halindeki diğer sürücüler yetişti. Bir taraftan da itfaiyeye ihbar eden vatandaşlar, ellerinde su bidonları ile yangına koştu. İtfaiye ekipleri, 15 dakikada olay yerine gelene kadar araç yandı bitti kül oldu. İtfaiye ekipleri yanan araçta soğutma işlemlerini sürdürürken, Aydın-Denizli karayolu kısa süreliğine tek yönlü trafiğe kapatıldı.

Otomobilin elektrik kontağından çıkan kıvılcım nedeniyle ateş almış olabileceği tahmin ediliyor. Olayın şokunu atlatamayan Muhtar Kıvrakdal, ilk kez başına gelen olaydan dolayı çok korktuğunu, aniden alevlerin içinde kaldığını belirterek canını kurtardığını şükrettiğini söylediği öğrenildi.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KUYUCAK

 width=