Aydın'da Son Haber

KUYUCAK’TA İLK MİLLET KIRAATHANESİ HAYATA GEÇİYOR

Kuyucaklılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran genel seçimler öncesi meydanlarda vaat ettiği Millet Kıraathanesini çok yakında kavuşuyor. Kuyucak Belediyesi tarafından yaptırılan ve estetik dokusuyla dikkat çeken Millet Kıraathanesi’nde incelemede bulunan Belediye Başkanı Metin Ertürk, kıraathanenin ilerleyen günlerde hizmete gireceğini müjdeledi.

KUYUCAK’TA İLK MİLLET KIRAATHANESİ HAYATA GEÇİYOR
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
251 views
30 Ocak 2019 - 20:15

Kuyucak Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl belediye hizmet binasının karşısındaki ıslah çalışmaları yapılan Kargılıdere yanındaki eski taksi durağının olduğu alanda temeli atılarak bir yıldır inşaatı devam eden Millet kıraathanesinde sona gelindi. Yaklaşık 8 dönüm arazi içerisinde 300 metrekare kapalı alana sahip millet kıraathanesi, Osmanlı ve Modern Türk mimarisiyle sentezlenerek yaptırıldı.

KENT ESTETİĞİNE ESTETİK KATTI

Kuyucak’ın çehresini değiştiren 2,5 kilometre uzunluğundaki ilçe merkezinden geçen Kargılıdere ıslah projesi, ardından Rekreasyon çalışmalarından sonra yapımına başlanan Millet Kıraathanesi ve Osmanlı Çeşmesi kentin dokusuna estetik kattı.

SON RÖTUŞLARI YAPILIYOR

Son rötuşları yapılırken inşaatta incelemede bulunan belediye başkanı Metin Ertürk, önünde yine su ve şerbetin akıtılacağı Osmanlı Çeşmesiyle birlikte ilerleyen günlerde vatandaşların hizmetine açılacağının müjdesini verdi. Başkan Ertürk, “Kuyucaklı vatandaşlarımız millet kıraathanesi ve bahçesinde çaylarını kahvelerini içerek hoşça vakit geçirecek. İçerisinde verilecek hizmet konusunda henüz bir konsept hazırlanmadı. Son rötuşları ve bahçe düzenlemesi kaldı. İnşallah yakın bir tarihte vatandaşların hizmetine açacağız” dedi.

BÖLGENİN İLK MİLLET KIRAATHANESİ KUYUCAK’TA AÇILACAK

Yaklaşık 300 bin liraya mal olan tesisin Kuyucak’a ve tüm Türkiye’ye örnek olacağını vurgulayan Başkan Ertürk, “Cumba balkonlu evlerden esinlenerek inşa ettiğimiz Millet kıraathanesi, herkesin gönül rahatlığı ile gelip oturmak isteyeceği sosyal, kültürel amaçlı kullanılacak örnek bir tesis olacak. Kuyucak halkının daha refah daha mutlu daha güzel bir kent dokusu içinde yaşam sürmesi için canla başla çalışıyoruz. Kuyucak, Türkiye’de örnek gösterilecek şirin bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor” diye konuştu.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KUYUCAK

 width=