Aydın'da Son Haber

SEVİNÇ, BAKIN O ELEŞTİRİLER İÇİN NE DEDİ?

Karacasu’da Ziraat Odası, Belediye Kültür Merkezinde yapılan 9. Olağan Genel Kurulu seçimlerinde 38 mahalle delegesinin 37’inin oylarını alarak 6. kez başkan seçilerek bir kez daha güven tazeleyen İsa Sevinç, sokakta arkasından yapılan o eleştirilere bakın ne yanıt verdi.

SEVİNÇ, BAKIN O ELEŞTİRİLER İÇİN NE DEDİ?
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
203 views
02 Şubat 2019 - 17:22

Karacasu Ziraat Odasında, 20 yıldır bir fiil 5 dönem başkanlık yapan İsa Sevinç, mahalle delegelerinden tam yetki alarak 6. Kez başkan seçildi. Bu dönem son dönemi olduğunu önümüzdeki genel kurulda tekrar aday olmayarak yerini gençlere bırakacağını duyuran Sevinç, kulağına gelen sokak eleştirilene yanıt verdi.

FATURAYI SALLADI

Ziraat odası tarafından yaptırılan zeytin ve zeytinyağı işleme tesisi ile oğlunu işe aldığı ve biber üretimi yaparak devletten destek aldığı yolundaki iddialara cevap veren Sevinç, “Sokakta her şey konuşulabilir. Halil İbrahim sofrasının şekillendiği yer kongre salonlarıdır. Kol kırılır yen içinde kalır. Ancak ne derdimiz, sorunumuz var ise burada konuşmalıyız. Her şeyi dört dörtlük yaptık demiyoruz. Eksiklerimiz olabilir. Geçmişimize sünger çektik. Karacasu Ziraat Odası’nın zeytin işleme tesisinin makinelerinin kiralık olduğu söylendi. Fabrikanın makineleri 175 bin Erou’ya Polat Makine’den alınmış ve şu anda 10 bin Euro gibi bir borcumuz kalmıştır” diyerek, Ziraat odası adına kesilen elindeki faturayı gösterdi.

OĞLUNUN ZO’DA ÇALIŞMASI GÖZE BATTI

Eleştirildiği bir diğer konunun ise oğlu Musa Sevinç’in Karacasu Ziraat Odası’nda çalışması olduğunu dile getiren Sevinç, “Evet doğru benim oğlum Ziraat Odasında çalışıyor. Yaklaşık 10 yıl önce Buharkent Ziraat Odasında göreve başladı. Askerlik görevini ifa ettikten sonra Aydın Ziraat Odalarına terfi oldu. Karacasu’ya bir kadro gelince, Karacasu çiftçisine en iyi şekilde hizmet verecek konusunun uzmanı bir kişiye ihtiyaç vardı. Onun için oğlumu aldım. Karacasu’da 5 ziraat mühendisi kadrosu var. Şu anda Karacasu’nun yerlisi 4 ziraat mühendisi istihdam ediyorum.  Bir kadro boş ve birçok ziraat mühendisinin başvurusu var. Bu memlekette doğan insanların, bu memlekette doymasını ve bu memlekette yaşamasını istiyorum. Ola ki, Karacasu’dan bir ziraat mühendisi mezun olur kriterleri yerine getirir bölgemin insanını istihdam ederim diye dışarıdan ziraat mühendis almıyorum ve o bir kadroyu boş tutuyorum. Almamaya da devam edeceğim” dedi.

ZO BAŞKANIYIM DİYE KENDİ RIZKIMI ÇIKARMAYAYIM MI?

Sevinç, bir üretici olarak biber yetiştirdiği ve devletten teşvik aldığı yolunda da eleştirilerin geldiğini dile getirip konuya açıklık getirdi. Sevinç, “Devletten 70-80 bin lira teşvik aldığım konuşuluyor. Biberde devletin dekar başına verdiği destek 14 lira. Ben biberden 200-300 bin lira kazanabilirim. Çoluğumun çocuğumun idamesi için hiç araziye inmeyeyim mi. Üretici değilsem o zaman benim ziraat odası başkanlığında ne işim var. Devletten biber için aldığım destek de 540 lira. Nasıl üretici devletten teşvik alıyorsa benim de aldığım bu” diyerek kendisini eleştirenlere cevap verdi.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU

 width=