Aydın'da Son Haber

DENEYİMLİ SİYASETÇİ NOKTAYI KOYDU

Karacasu’da bir süredir DSP’den aday olacağı konuşulan yılların deneyimli siyasetçisi bağımsız Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kenan Tabak, aradığı desteği bulamadı. Tabak, kendi deyimiyle gaza gelmedi ve aday olmaktan vazgeçtiğini açıklayarak siyasi kariyerini noktaladı.

DENEYİMLİ SİYASETÇİ NOKTAYI KOYDU
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
875 views
03 Şubat 2019 - 19:53

Yılların deneyimli siyasetçisi Kenan Tabak, bir süredir DSP’den belediye başkan adayı olacağı dillendiriliyordu. Aday olma noktasında destek arayışlarını sürdüren Tabak, birkaç gün önce sosyal medyadaki Facebook hesabından “Karacasu Barış İttifakı” olarak yapmış olduğu paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. “Tabak, aday mı oluyor?” sorusunu akıllara getiren Tabak, sonunda kararını verdi ve kamuoyunda merakla beklenen açıklamayı yaptı.  Tabak, aday olmaktan vazgeçip siyasi kariyerine son noktayı koydu. 

“İLÇEYE HİZMET ETMEKTİ AMACIM”

Halka rağmen bir şey yapmayacağını her fırsatta dile getiren Tabak, halktan bir destek göremediği için aday olmayacağını ve kimsenin gazına gelmeyeceğini söyledi. Tabak, “Siyasete 1999 yılında DSP’den belediye başkan adayı olarak girdim. O dönem benimle birlikte 6 aday arasından kıl payı seçimi kaybettim. Ardından 3,5 yıl DSP İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 2009-2014 yılları arası bir dönem il genel meclisi üyeliği yaptım. Aktif siyasette olduğum dönemde Aydın ve Karacasu tarihinde görülmemiş hizmetleri yapmak bize nasip oldu. Bu çalışmalarım akabinde 2014 yerel seçimlerinde gelen yoğun talep ve ısrar üzerine CHP’nden kontenjan aday olarak meclise girdim. Bu siyasetteki yılların tecrübesini önümüzdeki dönem belediye başkanı olarak sürdürmek ilçeme en iyi şekilde hizmet etmekti amacım” dedi.

BEKLEDİĞİ DESTEĞİ BULAMADI

Seçimlere millet ve cumhur ittifakı olarak iki gurupla girildiğini, sistemin üçüncü bir guruba müsaade etmediğini sözlerine ekleyen Tabak, “Verimli bir belediye başkanlığı süreci geçirebileceğim düşüncesiyle adaylığa soyundum. Ancak halktan beklediğim desteği bulamadığım için aday olmaktan vazgeçtiğimi açık yüreklilikle ifade ediyorum. Çoğu politikacı bunu asla söylemez. Halktan yeterli desteği göremedim demek onun için eksi yazabilir. Bu karşılığım olmadığı anlamına gelmez. Halkın bana teveccühü olup olmadığını iyi biliyorum” dedi.

“KİMSENİN GAZINA GELMEYE NİYETİM YOK”

Tabak şöyle devam etti; “Büyükşehir belediyesi yahut hükümet desteği arkasında olacak mı? Olmayacak mı? Bu düşüncelerle belki insanların uzak durmalarına sebep oldu. Belki gönlünden geçip de aday olmamı isteyen birçok insan şu anda hayal kırıklığı yaşamış olabilir. Ama tatmin edecek bir destek olmayınca da birilerine payanda olmaya gerek yok. Millet ittifakındakiler bizim oyları bölecek endişesi diğer taraftakiler çıksa da bize biraz daha şanslı olsa noktasında bakanlar var. Benim asla ne birini yıkmak ne birine destek olmak gibi bir niyetim yok. Önemli olan ilçenin geleceği. İki tarafa da eşit mesafedeyim. Önce hakka sonra halka inanmamız gerekiyor. Kimsenin gazına gelmeye niyetim yok.”

YILMAZ BÜYÜKERŞEN GİBİ OLMAK VARDI

İdolünün, Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olduğunu ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile ilçeye hizmet etmek gibi bir hayalinin olduğunu vurgulayan Tabak, “Amacım ilçenin geleceği, ortamın daha iyileştirilmesi, verimli hale getirilmesi idi. Katılımcı bir belediyecilik hayali kurdum” diye konuştu.

SİYASİ KARİYERİNİ NOKTALAYIP HELALLİK İSTEDİ

Siyasi kariyerini bu şekilde nokta koyduğunu belirterek sözlerine de helallik isteyerek son veren Tabak, “Hayır ve şerre inanıyoruz. Aldığım kararın ve önümüzdeki seçimlerin Karacasu halkına hayırlı olmasını diliyorum. Karacasu halkı, üzerimde bir hakları var ise helal etsin. Benden yana da helal olsun” ifadelerini kullandı.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU

 width=