Aydın'da Son Haber

GÖRME ENGELLİ KADIN ÇERÇİOĞLU’YLA MURADINA ERDİ

Seçim bürosu açmak için Karacasu’ya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kendisini bekleyen kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Coşkulu kalabalık arasında kendisini bekleyen biri vardı ki görenleri hayrete düşürdü. Görme engelli kadın, en büyük hayali olan Çerçioğlu’nu görüp ona sarılarak muradına erdi.

GÖRME ENGELLİ KADIN ÇERÇİOĞLU’YLA MURADINA ERDİ
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
247 views
05 Şubat 2019 - 8:19

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gittiği her yerde başta kadınlar olmak üzere her yaştan insanın yoğun ilgi ve sevgisine mazhar olmasıyla dikkat çekiyor. Karacasu’da da en büyük hayali Çerçioğlu’na görüp sarılabilmek olan 55 yaşındaki gözleri görmeyen iki çocuk annesi Ayşe Ön, bu muradına erdi. Çerçioğlu’nu görebilmek için Karacasu’nun Çamköy Mahallesi’nden ilçe merkezine gelerek Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı’nın seçim bürosu açılışına katılan Ayşe Ön, kalabalığın arasındaki yerini aldı. Kendisini kalabalığın arasından Çerçioğlu’nun önüne atan gözleri görmeyen kadın, Özlem Çerçioğlu’na sarılıp gözyaşı dökerek ona olan sevgisini ifade etti.

Çerçioğlu, kendisine sarılan kadınla yakından ilgilenip şefkat gösterirken, “Benden bir isteğin var mı? Bir isteğin varsa söyle hemen yapayım” diyerek kadınla yakından ilgilenmesi dikkat çekti.

GÖZYAŞI DÖKTÜ

Ayşe Ön, “Bir isteğim yok. En büyük hayalim dünya gözüyle bir kez olsun seni görebilmek, dokunabilmek, sarılabilmekti. Seni çok seviyorum. Bir kez olsun gördüm ya seni artık ölsem de gam yemem” diyerek gözyaşı dökmesi gören herkesi şaşırttı.  

Kadını görenler bir derdi olduğunu düşündü. Ancak kadının tek derdi Çerçioğlu’nu bir kez görüp sarılıp öpebilmekti. İki kadının birbirlerine yakın ilgi ve alaka göstermesi görenleri de hayrete düşürdü.

“EN BÜYÜK HAYALİM GERÇEK OLDU”

Görme kaybı yaşayan Ayşe Ön, sağ gözünün yüzde 98, sol gözünün ise yüzde 85 oranında görmediğini söyledi. Büyük oğlunun pide ustası küçük kızının ise lise son sınıfta okuduğunu söyleyen Ön, “Kızım doktor olmak istiyor. Gözlerimin görmemesi dışında bir derdim tasam yok. Tek isteğim Çerçioğlu’nu bir kez olsun görebilmekti. Muradıma erdim” diye konuştu.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU

 width=