Aydın'da Son Haber

ÖNCELİĞİ YAYALARA VER

Karacasu’da, İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla ülke genelinde başlatılan farkındalık eğitimi yapıldı. Ardından Kaymakam Soley ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından yaya öncelikli trafik için hazırlanan broşürler sürücülere dağıtıldı.

ÖNCELİĞİ YAYALARA VER
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
216 views
06 Şubat 2019 - 17:08

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelikli Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Trafikli Öncelik Yılı” ilan edilmesi nedeniyle ülke genelinde farkındalık oluşturulması için başlatılan kampanya çerçevesinde Cumhuriyet Meydanında etkinlik düzenlendi.

Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer, Karacasu Toplu Taşıma Kooperatifi Başkanı Mahmut Burgaz ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile öğrenciler katıldığı etkinlikte her yıl bin 700 yayanın trafik kazalarında hayatını kaybettiğinin dikkat çekildi.

Kaymakam Soley, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı ve beraberindeki protokol üyeleri, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan broşürleri yoldan geçen sürücülere ve vatandaşlara dağıtarak kampanyayı başlattı.  

TAŞIDIKLARI DÖVİZLERLE DİKKAT ÇEKTİLER

Öğrenciler, “Sen dur yaşan durmasın, dikkatli geç yaşamayı seç, öncelik yaşayan adımlar, hak ver öncelik ver, öncelik hayatın öncelik yayanın” sloganları ile taşıdıkları dövizlerle dikkatleri üzerlerine çekti.

KOL SAATİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Etkinlikte ayrıca Karacasu Toplu Taşıma Kooperatifi Başkanı Mahmut Burgaz tarafından trafikte servis güvenliği ile ilgili sorulara doğru cevap vererek örnek olan Karacasu Sevenler İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Cemal Ege Demiralak’a kol saati hediye edildi. Kooperatif Başkanı Burgaz, kol saatini takdim ederek iyi günlerde kullanmasını ve her zaman trafik kurallarına uyan örnek bir genç olmasını diledi.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU

 width=