Aydın'da Son Haber

ŞEHİT KARABACAKLI, YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı 3. ölüm yıldönümünde memleketi Karacasu’da yapılan yemekli mevlit hayrı ile anıldı. Şehidin hayrında, teröristler için kara kazana kazınan lanetli sözler hafızalarda kaldı.

ŞEHİT KARABACAKLI, YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
479 views
09 Şubat 2019 - 17:36

Şehit Babası Avni Karabacaklı tarafından Belediye Binasının altındaki cemiyet alanında düzenlenen şehit hayrına Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, siyasi partilerin ilçe temsilcileri kamu kurum ve kurumların müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAZANA KAZIDIĞI SÖZLER DAMGA VURDU

Yemekte 5 bin kişilik hazırlanan geleneksel keşkek ve yöresel ev yemekleri ikramı eşliğinde İlçe Müftülüğünde görevli imam hatipler tarafından mevlit okundu. Dualarla bir kez daha yad edilen Şehit Kenan Karabacaklı’nın mevlit keşkeğini yapan keşkek ustası Mustafa Orta’nın keşkek pişen kara kazana kazıdığı, “Bizim dinimiz asker, ölümüz şehittir. Sizin dininiz kalleş, ölünüz leştir. Ne mutlu Türküm diyene” şeklindeki teröristlere lanet okuyan iki çift söz damga vurdu.

Şehit annesi Meryem ve Babası Avni Karabacaklı, şehit hayrına gelen konuklarla yakından ilgilenirken, hayra katılanlar eller semaya açılıp şehide dua ve rahmet okudu.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU

 width=