Aydın'da Son Haber

DSP BÜYÜKŞEHİR ADAYI HIŞIROĞLU, “HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Aydın’da Özlem Çerçioğlu ve Mustafa Savaş’tan sonra DSP’den 3. Parti olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Süleyman Hışıroğlu, kamuoyunda sol oyları bölmek için aday olduğunu iddia edenlere, “Sola kızıp sağa kayacak oylara talibiz. Bizim hedefimiz çok büyük. Biz bu işte tecrübeliyiz” diyerek iddialı konuştu.

DSP BÜYÜKŞEHİR ADAYI HIŞIROĞLU, “HEDEFİMİZ BÜYÜK”
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
356 views
11 Şubat 2019 - 18:48

DSP’nin iktidar olduğu 1999 yılında bir dönem Kuyucak İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yapan  2011 genel seçimlerinde milletvekili adayı olan İstiklal Gazisi torunu Süleyman Hışıroğlu, Aydın’da görülen bir lüzum üzerine bir boşluğu doldurmak, demokrasiyi ve sol adına Atatürk düşünceyi yaşatmak halka umut olmak için aday olduğunu söyledi.

AYRIMCILIĞI BİTİRECEĞİZ

Hem yerel iktidar olan büyükşehir Belediyesi hem de genel iktidarı temsil eden hükümetin Aydın’a bir üvey evlat gibi ayrımcılık yaptığını ifade eden Hışıroğlu, “Gördüğüm lüzum üzerine bu ayrımcılığı bitirmek için aday oldum. Güzel Aydınımızın tarım alanları büyük bir tehdit altında. Aydınlılarla birlikte yola çıkmak onlarla mücadele etmek için yola çıktık. İnşallah bu seçimlerde bir farkındalık yaratıp halkı bilinçlendirmek, Ege’nin incisi Aydınımızı geliştirmek tekrar parlayan yıldızı yapmak halkımıza bir alternatif sunmak için yola çıktık.” dedi.

“SAĞA KAYACAK OYLARA TALİBİZ”

Kuyucak’ın Çobanisa Mahallesinde çiftçilikle uğraşan evli ve 3 çocuk babası Hışıroğlu, Aydın’da sol oyları bölmek için aday olduğu şeklindeki iddialara açıklık getirdi. DSP olarak sol oyları bölmek için değil, sola kızıp sağa kayacak oyları almak ve halka hizmet etmek için ortaya çıktıklarını belirten Hışıroğlu, “2002 genel seçimlerinde sol oyları bölen AK Parti’nin ekmeğine yağ süren asıl CHP’dir. Bu bir rövanş olarak algılanmalı” diyerek şöyle devam etti; “Demokrasilerde siyasi partiler niçin vardır. Seçime girmeyecek siyasi partinin yaşama hakkı yoktur o zaman. Eğer seçime girmeyeceksek kapatalım siyasi partileri. Sadece iki parti girsin. Devlet boşuna masrafta yapmamış olur. Demokrasi, ‘oylar bölünmesin birleşelim’ demek değildir. Seçime katılan siyasi partilerin adayından ancak bir partinin adayı seçimi kazanacak. Bunu kim belirliyor, halk belirliyor. Kimin adayı daha iyi, projeleri daha güzelse halk onu teveccüh ediyor, onu seçiyor.”

1999’DA DA KİMSE ŞANS VERMİYORDU

Hışıroğlu, DSP’nin iktidar olduğu 1999-2004 arası İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptığını hatırlatıp, o dönemde de kendisine şans verilmediğini ancak halkın teveccüh gösterip meclise taşıdığını söyledi.

Hışıroğlu, “Biri yerelde biri genelde iki iktidar. Bizde halkın iktidara taşıdığı DSP’nin bu ülkeyi 3 dönem hükümet olmuş bir partinin temsilcisiyiz. Biz bu işte tecrübeliyiz. Onun için 99 da seçime girdiğimiz vakit kimse şans vermiyordu. O zamanda biz aday olduk il genel meclisinde. Halkımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Seçildik ve 5 yıl hizmet ettik. O hizmetin karşılığında Aydın’ın neresine hangi ücra köşesine gidersek gidelim köyümüzün birçok sorunu sizin sayenize çözüldü köyümüze hizmet geldi diye konuştular. Dolayısıyla biz bu işe rasgele girmiş değiliz. Biz Aydın’ımızın köylerinin, mahallelerinin tüm sorunlarını biliyoruz. Halka anlatabileceğimiz çözüm projelerimiz var” diye konuştu.  

“JEOTERMALLE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Projelerini anlatan Hışıroğlu, “Aydınımızı jeotermallerle zehirlemeye çalışıyorlar. Arazilerimizi ve insanlarımızı yok ediyorlar. Öncelikle biz bu vahşi jeotermale bir son vereceğiz. Amacımız yaşanabilir ve eskiden olduğu gibi dağlarından yağ ovasıdan bal akan Aydın’ımızı refah içinde yaşayan ve halkımızı tekrar toparlamak amacındayız” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİMİZ GÜNEŞ ENERJİSİ OLACAK”

Yılın 11 ayı güneşten istifade eden Aydın’da güneş enerjisiyle buluşturacaklarını sözlerine ekleyen Hışıroğlu, “Güneş enerjisini daha ön plana çıkarıp faydalanmasını sağlayacağız. Bu konuda Ankara OTDÜ üniversitesinde hocalarla çalışma içerisindeyiz. Onlar bize proje hazırladı ve nasip olursa 1 Nisan’dan sonra bunu uygulamaya geçireceğiz” şeklinde konuştu.

TANZİM SATIŞ KOOPERATİFLERİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Aydın’ın tarımsal potansiyelini harekete geçireceklerini kaydeden Hışıroğlu, “Tarımı geliştirmek peşindeyiz ve üreticiyi kalkındırmak için bu tanzim satış kooperatiflerini yeniden hayata geçireceğiz. Şimdi hükümet gündeme getirdi. Bu kooperatifler kanalıyla üreticiden tüketiciye en kısa yol. Aracıyı kaldırıyoruz. Üreticinin malını değerinde alıp tüketiciye de en uygun fiyata veriyoruz. Hedefimiz bu ve 17 ilçede tanzim satış kooperatiflerini kurup sebzesinden meyvesine gıdasına kadar bütün ürünleri üreticiden direk temin edip tüketiciye ulaştırmak. Kar marjı yok. Zaten belediyeler şu anda sosyal yardımlar adı altında bir sürü fuzuli masraflar yapıyor. Biz bu fuzuli masrafları ortadan kaldırdığımız vakit hem üreticiyi destek olacağız hem de tüketiciyi korumuş olacağız” diyerek iddialı konuştu.

“AK GÜVERCİNİ AYDIN’DAN UÇURACAĞIZ”

Hedeflerinin büyük olduğunu belirten Hışıroğlu, “31 Mart’ta halkın teveccühü ile 1 Nisan günü AK güvercini Aydın’da uçurup rahmetli genel başkanımız ve başbakanımız Bülent Ecevit’in dürüst ilkeli siyasetini Aydın’a hatta Türkiye’ye hakim kılmak istiyoruz. İddialı geliyoruz” dedi.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU

 width=