Aydın'da Son Haber

25 YILLIK SEKRETER GÖREVDEN ALINDI

Karacasu Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından personelde revizyona giden Zeki İnal, 25 yıllık makam şoförü Ceyhun Tarak’tan sonra şimdide 25 yıldır belediye başkanının özel sekreterliğin yapan Sevim Duman’ı da görevden alıp yerine dışarıdan birini işe aldı. Duman, Fen İşlerindeki yeni görevine başladı.

25 YILLIK SEKRETER GÖREVDEN ALINDI
Gülay ÖZTEKİN
Gülay ÖZTEKİN( aydin.sonhaber@gmail.com )
1.265 views
25 Nisan 2019 - 15:44

Karacasu Belediyesi eski başkanlarından Nadir Ünlü döneminde işe giren Belediyenin 27 yıllık personeli Sevim Duman, 25 yıl bir fiil Nadir Ünlü’den sonra göreve gelen belediye başkanlarının da sekreterliğini yaptı. Uzun yıllar sekreterlik yaparak işinde uzmanlaşan Duman, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen MHP’li Zeki İnal’ın kıyımına uğradı.

DÖRT BELEDİYE BAŞKANIYLA ÇALIŞTI

Karacasu Belediyesine 1992 yılında işe alınıp yaklaşık 2 yıl sonra belediye başkanı Nadir Ünlü’nün özel sekreterliğine getirilen Duman, 1994-2004 arası iki dönem ANAP’lı Halil Töz, 2004-2009 arası AK Partili Emin Mete, 2009-2019 arası da iki dönemde CHP’li Mustafa Büyükyapıcı ile çalıştı. Bugüne değin hiç biri görev değişikliğine gitmezken, yeni belediye başkanı Zeki İnal, göreve gelir gelmez belediye personelini revize etmekle işe başladı. Birçok personelde görev değişikliğine gidilirken, ilk makam şoförü Ceyhun Tarak’ı görevden alıp Temizlik İşlerinde kamyon şoförlüğüne veren İnal, özel kalemine bakan sekreterinin de görev yerinin değiştirmesi yankı uyandırdı.

EMEKLİLİĞE TEŞVİK ETMEK İSTEDİ

Edinilen bilgiye göre İnal’ın görevden aldığı Sevim Duman’a, “Senin emekliliğin gelmiş. Emekli olsan iyi olur” şeklinde emekli olmasına teşvik etmek istediği, Duman’ın ise henüz emekli olmak istemediğini söyleyip, “İki yıl daha çalışmak istiyorum. Beni Fen işlerine verirseniz orada çalışırım. Gerekirse şoförlükte yaparım” dediği öğrenildi. Duman, 25 yıllık koltuğunu yerini getirilen yeni sekreter Songül Ayhan’a bıraktı. Fen İşlerinde göreve başlayan Duman’a telefondan ve sosyal medyadan tebrik mesajları yağdı. Eşi Engin Duman ve dostları çiçek göndererek yeni görevinde başarılar diledi.

 width=